Powiększanie piersi ? chirurgia estetyczna.

Uroda w dzisiejszym świecie stanowi bardzo ważny element naszego życia. Oprócz ćwiczeń i diety wiele osób decyduje się na rozmaite operacje, które mają poprawić zewnętrzny wygląd. W pewnych przypadkach starania i wysiłek fizyczny jest generalnie bezcelowy, szczególnie, kiedy Matka Natura bądź geny nie były zbyt łaskawe. Z tego między innymi powodu wiele kobiet chętnie korzysta z usług chirurgów wykonujących operacje związane z powiększaniem piersi. Te należą do jednych z najczęściej wykonywanych i już dawno przestały być tematem tabu. Jako zabieg z gatunku chirurgii estetycznej odgrywa duże znaczenie dla wielu kobiet. Brak idealnego biustu bądź, kiedy on jest zbyt mały wywołuje liczne kompleksy. Niekiedy powiększanie ma związek z wykonywaną pracą bądź naciskiem otoczenia.

Te niedoskonałości w dobie swoistego kultu ciała i piękna można skutecznie poprawić. W efekcie poprawia się nie tylko wygląd. Polepszeniu ulega również samopoczucie i samoocena. Zazwyczaj kobiety powiększają swój biust o dwa rozmiary ? z miseczki A na miseczkę C. Decyzja związana z chęcią powiększania piersi wymaga jednak zawsze poważnego zastanowienia i konsultacji głównie, dlatego że wiąże się o z poważna ingerencją w ciało.
Można wymienić kilka metod powiększania piersi.

Powiększanie piersi kwasem hialuronowym ? nazywana też metodą MACROLANE. (Tej metody obecnie nie polecamy)

W każdą pierś wstrzykuje się maksymalnie 120 ml kwasu hialuronowego. Problemem jest tu brak trwałych efektów. W związku z tym należy ten zabieg okresowo powtarzać najczęściej, co około 12 miesięcy. Wszystko, dlatego że jest on wchłaniany przez organizm.
Powiększane piersi tkanką tłuszczową ? lipoiniekcja.
Metoda ta jest znana od lat 80. XX wieku. Budzi jednak pewne kontrowersje w związku z niebezpieczeństwem pojawieniem się torbieli w piersiach. Z okolic gdzie jest nadmiar tkanki tłuszczowej, jest ona pobierana i wstrzykiwana w okolice piersi.

Macrolane był szeroko stosowany w Polsce jakiś czas temu, jednak ze względu na zastrzeżenie radiologów oraz środowisk lekarskich już się go raczej nie stosuje.

Powiększanie biustu implantem

Jest to generalnie najczęściej wybierane rozwiązanie, co wpływa również na popularność tej metody. Zaletami tej metody i samych implantów są naturalne efekty, które stają się szybko zauważalne. Obecnie najczęściej wykorzystywane są implanty solne oraz silikonowe. Pierwszym w momencie pojawienia się dawano możliwość wyparcia tych silikonowych. Ich problemem jest jednak zwiększona podatność na infekcje bądź pęknięcia. Wypełnione są solą fizjologiczną.

Implanty silikonowe są uznawane za znacznie bezpieczniejsze, dzięki czemu mogą być stosowane również przez kobiety chcące karmić piersią. Takie implanty wypełnione są najczęściej półpłynnym silikonem. Ich zaletami staje się możliwość utrzymywania swojego kształtu niezależnie od pozycji ciała. Dodatkowo są szczególnie polecane dla kobiet, które mają zauważalną asymetrię piersi. To, jakie będą najbardziej odpowiednie do danego przypadku decyduje lekarz podczas wykonywanej konsultacji. Należy określić między innymi takie elementy jak rozmiar i kształt, które w dużym stopniu decydują o wyglądzie oraz wygodzie.

Zabieg powiększania piersi wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. Chirurg dokonuje nacięcia w zależności od oczekiwań i potrzeb. Może ono znajdować się w bruździe podpiersiowej, podpachowej lub wokół brodawki sutkowej. Kolejnym etapem jest umieszczenie implantu pod mięśniem piersiowym większym bądź pod gruczołem sutkowym. Kolejnym etapem jest odpowiednie ułożenie piersi, modelowanie ich kształtu, po czym następuje zaszywanie. Rana najczęściej zaszywana jest warstwowo a skóra szwem śródskórnym. Zapewnia to najlepsze efekty w postaci delikatnej i stosunkowo niewielkiej blizny. Dla wielu kobiet jest to szczególnie ważny element.

Przed samym zabiegiem należy wykonać odpowiednie badania w tym między innymi: USG piersi, badania krwi oraz moczu.Więcej informacji na temat powiększania piersi można uzyskać na stronie PIOTR KNAST -> Powiększanie piersi.

Operacja trwa kilka godzin a później należy spędzić jeszcze pewien czas na obserwacji. Po samym zabiegu mogą utrzymywać się dolegliwości w postaci bólu oraz obrzęku, które mogą utrzymywać się przez około 3 tygodnie. Konieczne też staje się noszenie przez kilka tygodni specjalnego biustonosza pooperacyjnego. Z czasem piersi uzyskują bardziej naturalny kształt oraz wygląd stając się bardziej naturalne w dotyku.