Pierwszy Polski Przewodnik Urody „Beauty Guide”

O BEAUTY GUIDE…

Uroda, Moda, Wizaż, Stylistyka, Zabiegi pielęgnacyjneNa początku był zamysł. Wcale nie chaos, a idea o niedoprecyzowanym kształcie, która brzmiała – stworzymy portal kobiecy! O urodzie, zdrowiu, pięknie, pielęgnacji, naturalnym stylu życia. Im dłużej o tym myśleliśmy, tym tematyka, którą miałby zajmować się nasz portal, rozszerzała się. Po niedługim czasie wiedzieliśmy, że będziemy także pisać o kobietach aktywnych, o organizacjach non profit, że stworzymy dział o psychologii, bo o piękno swojego wnętrza również należy zadbać. Nie pominęliśmy również tematyki sportu w myśl zasady, że ruch to zdrowie, a dodatkowo ogromna porcja radości i energii. Parafrazując myśl Marilyn Monroe, że zakupy dają jednak trochę szczęścia, postanowiliśmy umieszczać na portalu teksty o najnowszych trendach w modzie, o kosmetykach, o artykułach luksusowych, biżuterii czy perfumach.

Potem przyszła nazwa: Przewodnik Urody, a z nią już łatwo było ubrać naszą misję w słowa:

„Z NAMI ODNAJDZIESZ PIĘKNO”

Sprecyzowaliśmy także nasze cele ? chcemy informować kobiety, pogłębiać ich wiedzę na tematy, które poruszamy na stronach Przewodnika Urody. Kwestia piękna, idealnego wyglądu nabrała w dzisiejszym świecie niebezpiecznie obsesyjnego charakteru. W trosce o zdrowie kobiet, fizyczne jak i psychiczne, piszemy o plusach i minusach zabiegów upiększania ciała. Chcemy, by kobiety dzięki nam podejmowały świadome i przemyślane decyzje, by zdawały sobie sprawę z ryzyka, jakie niekiedy podejmują, a przede wszystkim ? by robiły to dla siebie, a nie pod jakąkolwiek presją. Treści zamieszczane na naszym portalu mają służyć wyrabianiu sobie własnej, świadomej opinii. Pozostajemy bezstronni ? po prostu prezentujemy fakty.

Nie chcieliśmy, by na naszym portalu znalazły się kompilacje artykułów internetowych wątpliwego pochodzenia. Dlatego postawiliśmy na współpracę ze specjalistami. Zależy nam, by lekarze, kosmetolodzy, psycholodzy traktowali Przewodnik Urody, jako agorę, na której mogą wyrażać swoje opinie, dzielić się swoimi doświadczeniami z naszymi Czytelniczkami. W poszukiwaniu informacji sięgamy zatem do źródeł, gdyż zależy nam na rzetelności ? cesze wyjątkowej, co raz mniej obecnej w mediach.

Od samego początku wiedzieliśmy, że będziemy także pełnić funkcję platformy porozumienia między kobietami. I tak powstało nasze Forum ? przyjazne, eleganckie, czytelne. Tutaj nasze Czytelniczki mogą pisać o wszystkim, pocieszać się, wspierać, wymieniać poglądy, radzić, oceniać nasz portal, merytorykę naszych artykułów. Zależy nam na tym, by otrzymywać komunikat zwrotny, wchodzić w interakcje z Internautkami, odbierać słowa konstruktywnej krytyki, by nasz portal stawał się co raz lepszy oraz przyjmować ciepłe słowa, by mieć pewność, że idziemy w dobrą stronę i wypełniamy należycie naszą misję.

Szerokie pole do działania na naszym portalu pozostawiamy stowarzyszeniom. Działalność organizacji non profit jest ogromnie ważna i szalenie niedoceniana w dzisiejszym świecie. Chcemy zwrócić uwagę na istnienie oraz misje takich stowarzyszeń. Ze stuprocentowym przekonaniem propagujemy prospołeczne postawy i aktywne działanie pro publico bono.

Długo i dogłębnie zastanawialiśmy się, jakie jeszcze narzędzia umieścić na naszym portalu. Od początku wiedzieliśmy, że znajdzie się u nas Wyszukiwarka Piękna, czyli baza obiektów, firm związanych z branżą beauty, która nie będzie jedynie spisem adresów. Będzie raczej kopalnią wyczerpujących informacji o usługodawcach.
Postanowiliśmy także stworzyć orientacyjny cennik usług, by obalić powszechne przekonanie, że zabiegi w salonach kosmetycznych czy spa muszą być horrendalnie drogie i przez to niedostępne. W ten sposób chcemy pokazać kobietom, że wcale nie muszą rezygnować z przyjemności dla ciała i ducha ze względu na stan swojego portfela.
Mnogość oferowanych zabiegów zachęciła nas do napisania słownika pojęć, by obco brzmiące terminy zawarte w ofertach salonów urody, klubów fitness czy klinik medycyny estetycznej, nie przerażały kobiet, tylko stały się dla nich zrozumiałe i przez to ułatwiły orientację w świecie beauty.

Zachęcamy do samodzielnego zapoznania się z naszym portalem, by sprawdzić co jeszcze przygotowaliśmy dla naszych Czytelników.
Pragniemy podkreślić, że wszystko, co mamy do zaoferowania, ubraliśmy w wyjątkową, stylową grafikę, piękne kolory i wspaniałe zdjęcia, aby nasza strona cieszyła oko i zachęcała do ponownych odwiedzin. Od samego początku wiele energii wkładaliśmy w wygląd portalu, dopracowywaliśmy jego każdy szczegół, by Przewodnik Urody był po prostu? piękny. Śmiemy twierdzić, że nam się udało.

Cieszymy się, że możemy się z Wami spotkać na Przewodnikurody.pl . Dla Was stajemy się co raz lepsi i wciąż się rozwijamy?

?dlatego stworzyliśmy także magazyn Beauty Guide Przewodnik Urody. To jedyne w Polsce darmowe czasopismo o tematyce zdrowia, urody, piękna, obejmujące swoim zasięgiem Dolny Śląsk. Nasz magazyn to rzetelne kompendium cennych, wyselekcjonowanych informacji z dziedziny beauty. Na łamach Beauty Guide prezentujemy teksty pisane przez lekarzy, dermatologów, kosmetologów, a także ciekawe artykuły o zabiegach kosmetycznych, pielęgnacji, urodzie, zdrowiu i zachowaniu świetnego samopoczucia. W ten sposób nie tylko poszerzamy wiedzę naszych Czytelniczek, ale także dajemy szansę zaprezentowania się usługodawcom z branży beauty – po to, by stali się rozpoznawalni i mogli budować swój autorytet specjalisty na bazie cennych i wartościowych artykułów, jakie piszą dla Beauty Guide.
Przewodnik Urody Beauty Guide to ponad stustronicowe czasopismo wychodzące w nakładzie 10 tysięcy egzemplarzy, które wyróżnia stylowa, elegancka grafika, piękne zdjęcia oraz wysokiej jakości papier, na którym jest drukowane. Beauty Guide wydawany jest dwa razy do roku, trafia prosto do rąk kobiet, które dbają o swoje zdrowie, wygląd oraz świetne samopoczucie.

Wszelkie Prawa do tekstu zabronione. Przedruk wyłącznie za zgodą BG 2011(c)