Labioplastyka | Chirurgia Plastyczna Miejsc Intymnych

Labioplastyka – chirurgia estetyczna miejsc intymnych

Labioplastyka to jeden z bardziej intymnych zabiegów z kategorii chirurgii estetycznej dla kobiet. Wszystko to sprawia, że zarówno pacjentka jak i sam lekarz powinien się do niej należycie przygotować. Z tego też powodu od chirurga wymaga się nie tylko wysokich kwalifikacji i wiedzy. Bardzo często ze względu na efekt wizualny, powinien on mieć w sobie również coś z artysty. W grę wchodzi, bowiem walor estetyczny, kluczowy dla każdej pacjentki. Tak jak i przy innych podobnych zabiegach niezbędne i tu stają się niezbędne wcześniejsze konsultacje. Wszystko po to by w efekcie zabiegu pacjentka była zadowolona z jego efektów. Chęć podniesienia własnej samooceny oraz atrakcyjności stają się kluczowe przy decyzji o wyborze tego zabiegu estetycznego.

Naczym polega zabieg chirurgi plastycznej labioplastyka?

Labioplastyka to zabieg polegający na zmniejszeniu warg sromowych większych lub mniejszych. Niekiedy zabieg ten jest wykonywany jednocześnie na obu wargach sromowych. Obok kwestii związanych ze zmniejszeniem, wśród powodów można znaleźć często i korekcję istniejącej ich asymetrii. Wszystko to wpływa na poprawę ich wyglądu oraz odmłodzenie. Ważną cechą takich zabiegów staje się również możliwość ich rekonstrukcji, co jest niekiedy konieczne na skutek urazów. Oprócz czysto estetycznych skutków takiego zabiegu można również zaliczyć na poprawę funkcjonalności narządu.

Dla kogo jest ten zabieg?

Na zabieg ten decydują się najczęściej pacjentki, które cierpią na anatomiczny przerost warg sromowych. Taki problem nie jest wcale rzadkością i dotyka duże grono kobiet. Powoduje to często nie tylko problemy natury estetycznej, które są jedną z powodów decyzji się na ten rodzaj zabiegów. Inne to pojawiające się w efekcie stany zapalne, otarcia oraz obrzęki. Korekcja jest często wskazana u kobiet, które noszą dopasowaną bieliznę, która wywołuje podobne dolegliwości. Atrakcyjny wygląd dla wielu kobiet jest szczególnie ważny, co może być utrudnione przez wargi sromowe. Jest tak szczególnie na plaży czy basenie. Zniekształceń warg sromowych można upatrywać również między innymi w licznych przebytych porodach, wypadkami oraz uszkodzeniami po odbytych stosunkach płciowych. Ich pewne niedoskonałości mogą wynikać również z przyczyn wrodzonych. W każdym jednak przypadku stwarzają duży dyskomfort fizyczny oraz psychiczny. Rozmaite przyczyny sprawiają, że oczekiwania zawsze są wysokie.

Jak wygąda zabieg?

Obszar zabiegowy zostaje znieczulony najczęściej w sposób miejscowy. Można się tu spotkać z zabiegami wykonywanymi zarówno przy pomocy tradycyjnego skalpela oraz lasera. Zastosowanie tego ostatniego pozwala najczęściej na ograniczenie krwawienia oraz zmniejsza ryzyko powstawania blizn. Usuwanie nadmiaru wargi sromowej przy pomocy lasera pozwala na jej lepsze modelowanie. Dodatkowo rzadziej pojawia się obrzęk i dyskomfort po samej operacji. Przyczynia się to również do skrócenia czasu gojenia a i sam efekty często prezentują się znaczne lepiej. Zabiegi laserowe w wielu przypadkach pozwalają na lepsze modelowanie intymnych części ciała zapewniając przy tym większe bezpieczeństwo dla pacjentki.

Chirurgia plastyczna – jak się przygotować?

Chirurgia plastyczna miejsc intymnych. Przed samym zabiegiem konieczne są konsultacje oraz badania. Dzięki nim uzyskamy pewność, że kwalifikujemy się do zabiegu. Trwa on najczęściej do około 2 godzin. Po samym zabiegu pacjentka powinna prowadzić stosunkowo oszczędny tryb życia przez około 7 dni. Z kolei przez około 4 ? 6 tygodni powinna zachować absencję seksualną i powstrzymać się od silnego wysiłku fizycznego. Dziś coraz częściej wykorzystuje się tu szwy wchłnialne. Dzięki temu można uniknąć zabiegu ich usuwania.

Co do samego zabiegu można spotkać się z różnymi przeciwwskazaniami obejmującymi między innymi:

  • ciążę,
  • miesiączkę,
  • infekcje w okolicach pochwy i sromu,
  • cukrzycę.

Więcej informacji na: https://chirurgia-plastyczna.wroc.pl