Piękna i zadbana cera?

CM URODA dr Monika Lelonkiewicz

Piękna i zadbana cera? Nie zapominajmy dodać- zdrowa. Jak połączyć wszystkie te trzy niezbędne cechy? Przedstawiamy nowe zastosowanie tlenu w zapobieganiu starzenia się skóry oraz jej codziennej pielęgnacji.

Ziemista, zmęczona cera i podkrążone oczy to oczywista oznaka złej kondycji skóry. Do tego, pojawiające się coraz to nowe zmarszczki, pogłębiają ten efekt. To wystarczający znak, aby zmienić sposób pielęgnacji naszej skóry. Objawy starzenia się można powstrzymywać różnymi sposobami; na rynku dostępny jest szeroki wybór kosmetyków, jak i zabiegów estetycznych. Chcąc odpowiednio zadbać o skórę, należy zastanowić się nie tylko nad efektem końcowym- prawie natychmiastowy uzyskamy dzięki zabiegom chirurgicznym i estetycznym, jednak czy to dobre wyjście? W dłuższej perspektywie chcemy przecież cieszyć się ładną i zdrową skórą, ale niekoniecznie musimy narażać się na ryzyko związane z metodami inwazyjnymi. Dlatego zanim zdecydujemy się na poważniejszy zabieg, rozważmy delikatniejszą kurację, która pozwoli przywrócić skórze optymalną kondycję jeśli chodzi o nawilżenie, elastyczność i odżywienie. Skóra poddana inwazyjnym zabiegom i nie pielęgnowana w odpowiedni sposób zalecony przez specjalistkę nie będzie w stanie zachować nienagannego i zdrowego wyglądu, gdyby tej pielęgnacji nie pominięto.

Tlenoterapia

W Polsce są wciąż jeszcze mało popularne, choć w ostatnich latach niewątpliwie pojawiło się ich więcej- bary tlenowe, bo o nich mowa, to ?lokale? zupełnie niekonwencjonalne. To miejsca, gdzie można się zrelaksować, pijąc sok ze świeżych owoców i słuchając muzyki, a przy tym- wdychać tlen.  Taka sesja to duży zastrzyk czystego tlenu, który stosowany regularnie, pozwala uzyskać efekty w postaci dobrego samopoczucia i znacznego poprawienia koncentracji.

Idąc z kolejną wizytą do kosmetyczki warto wypróbować zabieg tlenoterapii, polegający na wprowadzaniu aktywnego tlenu o najwyższej czystości do najgłębszych partii skóry.  Tlenowi towarzyszą specjalistyczne, ?inteligentne? preparaty posiadające zdolność wiązania właśnie tego życiodajnego i odmładzającego czynnika dla zdrowej skóry. Należy pamiętać, iż jedną z głównych przyczyn starzenia się skóry jest jej niedotlenienie. Zabieg ten przeznaczony jest dla każdego rodzaju skóry. Działa napinająco (to tzw. lifting tlenowy), rozjaśniająco, wygładza zmarszczki, a w przypadku poddania się całej serii zabiegów, zwiększa gęstość skóry.

Nowa generacja kosmetyków tlenowych

Tlen jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania komórek w ciele człowieka; odpowiada m. in. za ?oddychanie? skóry, czyli mikrokrążenie w naczynkach odżywiających komórki naskórka.  Niestety, z biegiem lat procesy te osłabiają się za sprawą różnorodnych czynników, które zaburzają dostarczanie tlenu, a czasem powodują nawet jego deficyt w organizmie. Oprócz wieku, wpływ na to mają też siedzący tryb życia, nadwaga, długotrwały stres, ale także zanieczyszczone powietrze, wolne rodniki, brak snu, palenie papierosów czy spożywanie alkoholu.

Na rynku istnieje jeszcze wciąż niewiele wyspecjalizowanych linii preparatów zwiększających natlenienie skóry. Warto zapoznać się z ich ofertą. Decydując się na tego kosmetyki natleniające, wybierajmy kompleksowe zestawy- peeling, krem, tonik, maska z czynnikiem natleniającym- to zwiększy efektywność ich działań.

Przykładem nowej linii zawierającej  stymulującą formułę natleniającą jest  nowa seria kosmeceutyków natleniających Oxynergy Paris. Zawarty we wszystkich jej produktach, tzw. Oxygenation factor, czyli kluczowy czynnik natlenienia ma za zadanie pobudzać funkcje życiowe komórek, pomagając skórze aktywnie bronić się przed  starzeniem oraz oznakami zmęczenia i stresu. – Sekretem jest proces wytwarzania tego czynnika;  powstaje w łagodnej hydrolizie białek sojowych. Zawiera też niezbędne peptydy, aminokwasy i składniki mineralne- mówi pan Patryk Szczechowicz, ekspert marki Oxynergy Paris.Jego biostymulujące działanie czyni możliwymi odnowę i stymulację niedotlenionej,  matowej  oraz zmęczonej skóry, a poprzez przyspieszanie regeneracji komórek naskórkowych, skóra nabiera świeżości i promienistości – dodaje ekspert marki.

Kosmetyki dotleniające mają za zadanie poprawić kondycję skóry, zregenerować ją i uelastycznić. Pomagają też w utrzymaniu jej pięknego wyglądu i kształtu. Dobierając produkty z aktywnymi cząsteczkami tlenu, zawsze zwracajmy uwagę na ich skład oraz zalecenia dotyczące jego stosowania tak, aby kosmetyk był dopasowany to naszego typu skóry i zapewnił jej jak najlepszą pielęgnacje.

Konsultacje dot. zdrowia zawsze warto skonsultować z lekarzem lub kosmetologiem: Hifu Wrocław | dr Monika Lelonkiewicz CM Uroda

Jak działa HIFU?

HIFU, czyli wysoko skoncentrowana wiązka ultradźwięków. Zabieg polega na tym, że do pochwy wprowadzamy głowicę (podobną jak ta do badania USG), głowica emituje wiązkę ultradźwięków, która oddziałuje na tkanki pochwy i stymuluje jej regenerację, a w konsekwencji, dzięki odbudowie i uwodnieniu włókien kolagenowych, zmniejsza się szerokość pochwy. Lekarze cieszą się, że jest mniejsze ryzyko infekcji, a pacjentki zgłaszają, że stosunek płciowy dostarcza znowu takich samych doznań, jak przed porodem (do intymnych stosunków można wrócić kilka dni po zabiegu).